WINTER HISTORY

2015/16

DIVISION ONE WINNERS – THREE CUPS

DIVISION ONE RUNNERS UP – THE DIAMOND

DIVISION TWO WINNERS – REAL DIAMONDS

DIVISION TWO RUNNERS  UP – BULL B

DIVISION THREE WINNERS – DIAMOND C

DIVISION THREE RUNNERS UP – ADMIRAL HARVEY A

DIVISION FOUR WINNERS – TILMANSTONE

DIVISION FOUR RUNNERS UP – PHOENIX RISING

HIGHEST FINISH – ASEAN LLOYD & TONY SELBY 160

180's TONY LEWIS 6

SINGLES WINNER – TONY LEWIS

SINGLES RUNNER UP – RUSS HERBERT

LADIES SINGLES WINNER – MICHELLE GALVIN

LADIES SINGLES RUNNER UP – LISA BREEDEN

PAIRS WINNERS – TONY SELBY SEAN LLOYD

PAIRS RUNNERS UP – DEL PALMER BEN TESTER

YOUTH WINNER – BLAKE MANTON

YOUTH RUNNER UP – MARC THORP

 

2014/15

DIVISION ONE WINNERS – THE BULL A

DIVISION ONE RUNNERS UP – THE DIAMOND

DIVISION TWO WINNERS – OLD ENDEAVOUR

DIVISION TWO RUNNERS  UP – TBC

DIVISION THREE WINNERS – DIAMOND WHITES

DIVISION THREE RUNNERS UP – DWMC

DIVISION FOUR WINNERS – ADMIRAL HARVEY A

DIVISION FOUR RUNNERS UP – TBC

HIGHEST FINISH – ADAM CORK 170

180's TOMMY ARMSTRONG SNR, DAVE HEATH

SINGLES WINNER – ROSS SMITH

SINGLES RUNNER UP – RUSS HERBERT

LADIES SINGLES WINNER – PAM CLEWS

LADIES SINGLES RUNNER UP – DONNA MORTON

PAIRS WINNERS – LEE WARE & GARY MILLS

PAIRS RUNNERS UP – JOHN HUGHES & ROSS LOWE

YOUTH WINNER – ROBBIE HERBERT

YOUTH RUNNER UP – ANT PAGE

 

2013/14

DIVISION ONE WINNERS – THE BULL A

DIVISION ONE RUNNERS UP – THE DIAMOND

DIVISION TWO WINNERS – PHOENIX

DIVISION TWO RUNNERS  UP – REAL DIAMONDS

DIVISION THREE WINNERS – OLD ENDEAVOUR

DIVISION THREE RUNNERS UP – BOARS HEAD C

DIVISION FOUR WINNERS – ST PAULS

DIVISION FOUR RUNNERS UP – CARRIERS ARMS

HIGHEST FINISH – ANDY MCNICHOLAS & DARREN HYDER "158"

180's TOMMY ARMSTRONG SNR, PETE WOOD, SIMON SCOTT

SINGLES WINNER – DARREN HYDER

SINGLES RUNNER UP – LEE WARE

LADIES SINGLES WINNER – SAM CLEWS

LADIES SINGLES RUNNER UP – KARINA SETCHFIELD

PAIRS WINNERS – LEE WARE & GARY MILLS

PAIRS RUNNERS UP – PAUL BROWNING & DAVE HEATH

YOUTH WINNER – ROBBIE HERBERT

YOUTH RUNNER UP – MARC THORPE

 

2012/13

DIVISION ONE WINNERS – THE BULL A

DIVISION ONE RUNNERS UP – THE DIAMOND

DIVISION TWO WINNERS – DSAA B

DIVISION TWO RUNNERS  UP – BOARS HEAD ARROWS

DIVISION THREE WINNERS – ADMIRAL HARVEY A

DIVISION THREE RUNNERS UP – DSAA HOPE

DIVISION FOUR WINNERS – SPORTSMAN C

DIVISION FOUR RUNNERS UP – DEWDROP A

HIGHEST FINISH – RICKY EDWARDS "164"

180's ROSS LOWE 7

CHARITY AWARD – THE DIAMOND

SINGLES WINNER – ROSS LOWE

SINGLES RUNNER UP – RUSS HERBERT

LADIES SINGLES WINNER – KERRY BURDETT

LADIES SINGLES RUNNER UP – THERESA ANNEKE

PAIRS WINNERS – PAUL KERMODE & JOHN HUGHES

PAIRS RUNNERS UP – PETER FRY & RUSSELL POPE

YOUTH WINNER – ROBBIE HERBERT

YOUTH RUNNER UP -CHRIS BENT

 

2011/12

DIVISION ONE WINNERS – THE QUBE

DIVISION ONE RUNNERS UP – THREE CUPS

DIVISION TWO WINNERS – ROUGH DIAMONDS

DIVISION TWO RUNNERS  UP – DSAA B

DIVISION THREE WINNERS – ADMIRAL HARVEY B

DIVISION THREE RUNNERS UP – PHOENIX HOPE

DIVISION FOUR WINNERS – DUBLIN MAN OF WAR

DIVISION FOUR RUNNERS UP – DEWDROP B

HIGHEST FINISH – RITCHIE BUCKLE "170"

180's WAYNE VENES 9

CHARITY AWARD – THE DIAMOND

SINGLES WINNER – RUSS HERBERT

SINGLES RUNNER UP – DAVE HEATH

LADIES SINGLES WINNER – THERESA ANNEKE

LADIES SINGLES RUNNER UP – LUCINDA KERR

PAIRS WINNERS – MARK CLAYTON & PAUL TURNER

PAIRS RUNNERS UP – RUSS HERBERT & DAN BENT

YOUTH WINNER – KIERAN DODD

YOUTH RUNNER UP -BEN BALDWIN

 

2010/11

DIVISION ONE WINNERS – DWMC A

DIVISION ONE RUNNERS UP – DIAMOND

DIVISION TWO WINNERS – MALVERN

DIVISION TWO RUNNERS  UP – DSAA B

DIVISION THREE WINNERS – ADMIRAL HARVEY A

DIVISION THREE RUNNERS UP – FALSTAFF A

DIVISION FOUR WINNERS – BOARS HEAD UNITED

DIVISION FOUR RUNNERS UP – PRIORY A

HIGHEST FINISH – RITCHIE BUCKLE "170"

180's DARREN HYDER & JIM PENMAN "7"

CHARITY AWARD – OAST COTTAGE

SINGLES WINNER – WAYNE VENES

SINGLES RUNNER UP – DEAN MARSH

LADIES SINGLES WINNER – KERRY BURDETT

LADIES SINGLES RUNNER UP – CATH WHATMORE

PAIRS WINNERS – GARY MILLS & LEE WARE

PAIRS RUNNERS UP – COLIN RICKETTS JNR & KEVIN WALKER

 

2009/10

DIVISION ONE WINNERS – DIAMOND

DIVISION ONE RUNNERS UP – BULL A

DIVISION TWO WINNERS – WHEELWRIGHTS A

DIVISION TWO RUNNERS  UP – PHOENIX RANGERS

DIVISION THREE WINNERS – CROWN & SCEPTRE B

DIVISION THREE RUNNERS UP – HOPE INN

DIVISION FOUR WINNERS – ADMIRAL HARVEY B

DIVISION THREE RUNNERS UP – BOARS HEAD UTD

HIGHEST FINISH – KEVAN HACKETT "160"

180's RITCHIE BUCKLE "14"

CHARITY AWARD – THE DIAMOND

DIVION 1 SINGLES WINNER

TONY BROWN – THE DIAMOND

DIVISION 1 SINGLES RUN-UP

LEE WARE – THE BULL A

DIVION 2 SINGLES WINNER

LEE DAWKINS – WHEELWRIGHTS A

DIVISION 2 SINGLES RUN-UP

DAVE CASSELL – GOLDEN LION A

DIVISION 3/4 SINGLES WINNER

JAMES MANTON – CROWN & SCEPTRE B

DIVISION 3/4 SINGLES RUN-UP

DARREN HYDER – CROWN & SCEPTRE B

BLIND PAIRS WINNERS

WAYNE VENES & RITCHIE BUCKLE

BLIND RUNNERS UP WINNERS

PAUL PERKINS & JIM PENMAN

 

2008/09

DIVISION ONE WINNERS – BRICKLAYERS

DIVISION ONE RUNNERS UP – BULL A

DIVISION TWO WINNERS – PHOENIX MUPPETS

DIVISION TWO RUNNERS  UP – OLD ENDEAVOUR

DIVISION THREE WINNERS – GOLDEN LION A

DIVISION THREE RUNNERS UP – BOARS HEAD C

HIGHEST FINISH – STEVE TERRY "158"

180's RITCHIE BUCKLE "15"

 

2007/8

DIVISION ONE WINNERS – THE BULL "A"

DIVISION ONE RUNNERS UP – BOARS HEAD DIAMONDS

DIVISION TWO WINNERS – BOARS HEAD B

DIVISION TWO RUNNERS  UP – ADMIRAL HARVEY "A" 

DIVISION THREE WINNERS – ADMIRAL HARVEY "B"

DIVISION THREE RUNNERS UP – HARE & HOUNDS A

HIGHEST FINISH – MATT REVITT "140"

180's PAUL PERKINS "10"